Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)

dbi

We wtorek, 9 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Hasło akcji, „Działajmy razem!”, nabiera w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek zarówno dorosłych – rodziców i profesjonalistów, jak i samej młodzieży, zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii i zdalnej edukacji. Dodatkowo by zapewnić bezpieczeństwo w sieci nasi uczniowe uczestniczą w projekcie „iPad w Edukacji”, który pozwala uczniom i nauczycielom na naukę w nowoczesny i bezpieczny sposób.