Humanistyczno-Prawnicza

Klasa humanistyczno – prawnicza skierowana jest do uczniów, którzy interesują się językiem polskim, historią oraz wiedzą i społeczeństwem. Rozszerzona liczba godzin pozwoli pogłębić wiedzę z przedmiotów, a przede wszystkim rozwinąć zainteresowania prawem poprzez ukierunkowane zajęcia z elementów prawa. Uczniowie poznają pracę adwokatów, radców prawnych, notariuszy i sędziów. Zobaczą pracę Sądu z bliska obserwując rozprawę sądową. Przyszłe kierunki studiów: prawo, administracja, filologia polska, historia, dziennikarstwo, politologia, psychologia, stosunki międzynarodowe.