Strażacka

Klasa, która merytorycznie i praktycznie przygotowuje do nauki na poziomie wyższym w obszarze ratownictwa i pożarnictwa. To idealny wybór dla tych, którzy planują karierę w straży pożarnej. Kształcenie odbywa się w porozumieniu i przy ścisłej współpracy z Państwową Strażą Pożarną. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej objął patronatem klasę pożarniczą Liceum Ogólnokształcącego Wyższej Szkoły Handlu i Usług. Kadra prowadząca moduły dodatkowe, to doświadczeni i aktywni zawodowo strażacy. W trakcie nauki uczniowie mają również możliwość zdania egzaminu dla strażaków ratowników OSP.