Strażacka

Klasa, która merytorycznie i praktycznie przygotowuje do nauki na poziomie wyższym w obszarze ratownictwa i pożarnictwa. To idealny wybór dla tych, którzy planują karierę w straży pożarnej. Kształcenie odbywa się w porozumieniu i przy ścisłej współpracy z Państwową Strażą Pożarną. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej objął patronatem klasę pożarniczą Liceum Ogólnokształcącego Wyższej Szkoły Handlu i Usług. Kadra prowadząca moduły dodatkowe, to doświadczeni i aktywni zawodowo strażacy. W trakcie nauki uczniowie mają również możliwość zdania egzaminu dla strażaków ratowników OSP.

• Przedmiot „Edukacja pożarnicza”:

• klasa 1 – 32h
    • klasa 2 – 32h
    • klasa 3 – 34h

w każdym tygodniu 1 h (x 45’) zajęć teoretycznych;

w wybranym tygodniu i dniu miesiąca – wyjazd uczniów na całodzienne szkolenie praktyczne (instruktorzy, baza i sprzęt wojskowy) – do 8 h (x 45’);

OBÓZ SZKOLENIOWY – w drugim półroczu drugiej klasy lub podczas ferii letnich po drugiej klasie;

5 dni szkoleniowych – po 10 h dziennie, razem 50 h (x 45’)

• biologia
  • j. angielski