Wojskowa

Klasa skierowana do pasjonatów wojska i służb mundurowych. Rozwinie kompetencje i umiejętności niezbędne dla kandydata do zawodowej służby wojskowej. Sprawność fizyczna, umijętności przetrwania, dyscyplina, wiedza wojskowa i sprawne działanie w zespole – to przymioty naszych uczniów. Po ukończeniu szkoły absolwent potrafi samodzielnie zaplanować własną karierę w służbach mundurowych. Absolwenci są doskonale przygotowani do dalszego kształcenia na poziomie wyższym w tym obszarze. Zajęcia w klasie wojskowej realizowane są przy ścisłej współpracy z praktykami, oficerami wojska.

• Przedmiot „Edukacja wojskowa”:

w każdym tygodniu 1 h (x 45’) zajęć teoretycznych;

w wybranym tygodniu i dniu miesiąca – wyjazd uczniów na całodzienne szkolenie praktyczne (instruktorzy, baza i sprzęt wojskowy) – do 8 h (x 45’);

WOJSKOWY OBÓZ SZKOLENIOWY – w drugim półroczu drugiej klasy lub podczas ferii letnich po drugiej klasie;

5 dni szkoleniowych – po 10 h dziennie, razem 50 h (x 45’)

• WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE
  • HISTORIA